Ustavovací šrouby HARDLOCK® byly schváleny jako nové adaptivní řešení pro držení vodících kolíků na svém místě. Společnosti jako Toyota, Honda, NissanTesla v automobilovém průmyslu si uvědomily potenciál ustavovacího šroubu HARDLOCK® a přezkoumaly své současné konstrukce strojů na tlakové lití. Jedním z příkladů je použití tohoto produktu společností TeslaGiga Press Machine (strojích na tlakové lití hliníku). Ustavovací šroub HARDLOCK® byl rovněž schválen jako standardní řešení pro vstřikovací lisy na plasty.

Doposud bylo standardním řešením použití vyhazovacích desek připevněných šrouby, aby se snížilo opotřebení čepů a dosáhlo se jejich správného umístění. U velkých forem je vyhazovací deska těžká a instalace trvá dlouhou dobu. K udržení vodících kolíků na svém místě byly užívány jiné způsoby, jako je bodové svařování, ale takové řešení snižuje integritu samotné formy a extrémně ztěžuje výměnu vodícího kolíku.

Ustavovací šroub HARDLOCK® funguje jako závrtný šroub se spojovacím táhlem umožňující upevnění čepů. Ustavovací šroub HARDLOCK® se skládá ze dvou závrtných šroubů, kde první šroub má prodloužené spojovací táhlo fixující kolík na místě. Druhý závrtný šroub má kónickou konstrukci, která je excentrická a spojuje se s prvním šroubem. Klínový efekt, který nastává, snižuje vůli a působí třením na závity a tím brání uvolnění šroubu. Toto nové řešení umožňuje jednoduchou instalaci a vyjmutí kolíků bez narušení integrity formy. Ustavovací šroub HARDLOCK® je také opakovaně použitelný.

Více o: HARDLOCK®

Pro zaslání detailní prezentace nás prosím kontaktujte na info@aymara.cz (dostupná česká, anglická a polská verze).